Konštrukčné spoje

Zrubová konštrukcia sa spája a priestorovo stužuje tesárskymi spojmi – napr. spoje rohov obvodových stien pomocou vnútorných tesárskych zámkov (rybinový spoj, iné špeciálne tvary spojov), alebo vonkajších tesárskych zámkov (presahovanie zrubových prvkov za rovinu steny). Vodorovné škáry medzi zrubovými prvkami sa utesňujú rôznymi tesniacimi materiálmi a rôznymi konštrukčnými spôsobmi.

Rôznorodosť konštrukcií a príťažlivý vzhľad si nachádza stále svojich priaznivcov aj v dobe, keď každý chce niečo veľmi moderné. Áno, aj v dnešnej dobe je veľa ľudí, ktorí chcú vlastniť budovu, ktorá bude mať špecifický vzhľad a charakter. Budovu, ktorej čas a pôsobenie prírody dodá patinu, ktorú iné budovy len ťažko dosiahnu alebo ju nedosiahnu vôbec.

Tesársky konštrukčný spoj má aj okrasné využitie, je krásny a esteticky vytvára celok, ktorý dotvára vnímanie konštrukcie. Spoje sú vnímané na opracovanom rezive tak aj na guľatine. Na guľatine sú spoje využívané pri výrobe drevostavieb najmä zrubov, pergol a altánkov.

S úctou a pokorou k prírode vdychujeme drevu nový život. Cieľom a úsilím je stavať našim zákazníkom moderné bývanie podľa vlastných snov a predstav. Moderné bývanie s vôňou dreva a návratu k prírode.