O nás

Profil spoločnosti

Kanadské zruby s.r.o je drevospracujúca - stavebná spoločnosť uprostred kysuckej prírody, kde tradícia ťažby a opracovanie dreva je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.

Staviame rodinné domy, rekreačné objekty, penzióny a iné stavby pre súkromné i komerčné využitie. Pre výrobu zrubov používame klasickú technológiu, kde kompletný proces výroby prebieha tradičným remeselným spôsobom, (čiže ručné opracovanie guľatiny obojručným nožom, kde zbavujeme drevené kmene kôry a lika) čo každej stavbe a všetkým jej častiam dodáva punc jedinečnosti a exkluzivity. Na výstavbu používame guľatinu o priemere 300 – 500mm.

Postupne sme našu ponuku začali rozširovať o tzv. dokončovacie práce do fáze na kľúč. V súčasnej dobe sme schopní našim zákazníkom poskytnúť ucelenú dodávku stavby od projekcie, základnej dodávky skeletu stavby s krovom až po realizáciu kompletnej stavby po kolaudáciu.

Vždy preferujeme osobný prístup. Udržiavame kontakt s modernými technológiami a prispôsobujeme sa moderným trendom.

Výhody zrubových stavieb

 • Drevo je jediný obnoviteľný materiál a čím ďalej zapadá do znovu objavených koncepcií zdravého a harmonického štýlu bývania.
 • Drevodom funguje ako prírodná klimatizácia, udržuje relatívnu optimálnu vlhkosť vzduchu (50 - 60%) a tým i prirodzenú klímu v interiéri, ktorá má pozitívny vplyv na psychiku človeka a celkový zdravotný stav.
 • Drevo ako stavebný materiál má výborné tepelno-izolačné a akustické vlastnosti, odbúrava pachy, čiastočne pohlcuje prach a neutralizuje vplyv geopatogénnych zón.
 • Drevo spĺňa dnešné náročné stavebné normy.
 • Drevo má vlastnosti vysokej pevnosti, nízkej objemovej hmotnosti, nízku hodnotu tepelnej vodivosti, preto je predurčené ako veľmi dobrý konštrukčný materiál na výstavbu stavieb. V pomere k svojej hmotnosti je drevo pevnejšie ako akýkoľvek iný stavebný materiál.
 • Drevo samozrejme vytvára v človeku pocit tepla a domácej pohody.
 • Výhoda drevených domov spočíva v ich nižšej hmotnosti v porovnaní s murovaným, čím sa znižujú náklady na prepravu materiálu.
 • Čas na výstavbu drevodomu je neporovnateľne kratší s výstavbou domov z iných materiálov.
 • Drevodom má nižšie tepelno-akumulačné schopnosti, čo sa využíva pri vykurovacom systéme. Okamžité tepelné straty sú veľmi nízke, preto je nízka i spotreba energie pri temperovaní stavby.
 • Pri drevených stavbách je čas na vykúrenie kratší ako pri stavbách z iných materiálov, kúrenie sa okamžite prejaví a nemusíme dlho čakať.
 • Pri prestavbe drevodomu nám nevzniká neekologický odpad.


S úctou a pokorou k prírode vdychujeme drevu nový život.

Cieľom a úsilím je stavať našim zákazníkom moderné bývanie podľa vlastných snov a predstav. Moderné bývanie s vôňou dreva a návratu k prírode.